• Сільгосп тварини
Вся Україна
Гуси Індики Кози Корови Кролики Кури Коні Вівці Свині Качки Нутрії Інше (сільгосп тварини)
Тип Молочно-м'ясні Молочні М'ясні Шерстний та пухові Інше
Самець Самка

Сільгосп тварини: Кози – купівля і продаж

Домашня коза: особливості догляду і розведення

Одними з перших тварин, яких людина приручила, були кози. Вони харчуються травою і молодими гілочками кущів і дерев. Ви можете просто вигнати кіз на галявину і прив'язати їх до забитого в землю кілка. Їм не обов'язковий нагляд, вони не вимагають буйної і різноманітної зелені – ці тварини набагато простіші у догляді, ніж інші представники рогатих.

Нині налічується більше 200 порід. Але для використання в сільському господарстві або для комерційного розведення краще купити кіз молочних порід:

  • Тоггенбурська;
  • Російська біла;
  • Горьковська;
  • Місцева покращена.

Кози Зааненської породи дають найбільшу кількість молока. У них біле забарвлення і немає рогів. Їх молоко високо цінують, завдяки його поживності, жирності і величезній користі. У деяких культурах козяче молоко вважається цілющим, ним часто замінюють материнське молоко, при вигодовуванні дітей, оскільки його склад найбільш схожий з людським.

Продаж кіз здійснюється також з метою отримання м'яса. Воно не таке популярне, як м'ясо іншої рогатої худоби, через жорсткість і специфічний запах, але теж придатне для вживання в їжу.

Які умови треба створити для цих тварин

Це одні із самих невибагливих тварин, тому можете спокійно купити кіз за оголошеннями zapp.ua. Вони добре переносять погані погодні умови, спеку і морози. Не вимагають великої кількості їжі, можуть знаходити їжу у важко доступних районах і пасуться на пасовищах, де інша худоба померла б від недоїдання. Тривалість їх життя досить велика: у середньому 10 років (8 з яких, вони придатні для сільськогосподарського використання).

Коза дає гарне, здорове потомство. Молоді особини народжують по одному дитинчаті, а старші тварини – по 2 або навіть 3. При цьому козенята народжуються вже пристосованими до життя: зрячими, з вовняним покривом, майже відразу після народження встають на ноги і через деякий час вже можуть бігати.

Тварини відрізняються специфічним голосом. Мають суху мускулатуру, в їх підшкірному просторі майже немає жиру, він відкладається на внутрішніх органах. М'ясо також досить сухе і жорстке, без жирового прошарку.

Вони набагато різноманітніші, у порівнянні з коровами та іншою великою рогатою худобою.

Кози дуже плідні і досягають статевого дозрівання дуже швидко, вже після 1 року життя. А їх організм дуже стійкий до різних захворювань і інфекцій.

Скористайтеся віртуальною дошкою zapp.ua

Розміщуючи оголошення куплю козу вкажіть всі характеристики товару: вік тварини, породу, ціну і т. д. При зустрічі з продавцем не забудьте уточнити бажані умови утримання, розпитайте про годування і догляд. Все необхідне для догляду знайдеться в разділі Зоотовари.

Якщо ви хочете продати кіз, подбайте про здоров'я та якості "живого товару" і детально поясніть покупцеві що потрібно для підтримання їх гарного самопочуття.

.

↓ Більше↑ Менше

Валюта

Сортування

Знайдено оголошень: 1