• Сільгосп тварини
Вся Україна
Гуси Індики Кози Корови Кролики Кури Коні Вівці Свині Качки Нутрії Бджоли Інше (сільгосп тварини)
Альпійські Ангорська Афрікандер Зааненські Камерунська Ламанча Нубийские Придонская Радянська шерстная Сойхан Тоггенбургская Шансі Інше
Тип Молочно-м'ясні Молочні М'ясні Шерстний та пухові Інше
Самець Самка

Сільгосп тварини: Кози – купівля і продаж

Домашня коза: особливості догляду і розведення

Одними з перших тварин, яких людина приручила, були кози. Вони харчуються травою і молодими гілочками кущів і дерев. Ви можете просто вигнати кіз на галявину і прив'язати їх до забитого в землю кілка. Їм не обов'язковий нагляд, вони не вимагають буйної і різноманітної зелені – ці тварини набагато простіші у догляді, ніж інші представники рогатих.

Нині налічується більше 200 порід. Але для використання в сільському господарстві або для комерційного розведення краще купити кіз молочних порід:

  • Тоггенбурська;
  • Російська біла;
  • Горьковська;
  • Місцева покращена.

Кози Зааненської породи дають найбільшу кількість молока. У них біле забарвлення і немає рогів. Їх молоко високо цінують, завдяки його поживності, жирності і величезній користі. У деяких культурах козяче молоко вважається цілющим, ним часто замінюють материнське молоко, при вигодовуванні дітей, оскільки його склад найбільш схожий з людським.

Продаж кіз здійснюється також з метою отримання м'яса. Воно не таке популярне, як м'ясо іншої рогатої худоби, через жорсткість і специфічний запах, але теж придатне для вживання в їжу.

Які умови треба створити для цих тварин

Це одні із самих невибагливих тварин, тому можете спокійно купити кіз за оголошеннями zapp.ua. Вони добре переносять погані погодні умови, спеку і морози. Не вимагають великої кількості їжі, можуть знаходити їжу у важко доступних районах і пасуться на пасовищах, де інша худоба померла б від недоїдання. Тривалість їх життя досить велика: у середньому 10 років (8 з яких, вони придатні для сільськогосподарського використання).

Коза дає гарне, здорове потомство. Молоді особини народжують по одному дитинчаті, а старші тварини – по 2 або навіть 3. При цьому козенята народжуються вже пристосованими до життя: зрячими, з вовняним покривом, майже відразу після народження встають на ноги і через деякий час вже можуть бігати.

Тварини відрізняються специфічним голосом. Мають суху мускулатуру, в їх підшкірному просторі майже немає жиру, він відкладається на внутрішніх органах. М'ясо також досить сухе і жорстке, без жирового прошарку.

Вони набагато різноманітніші, у порівнянні з коровами та іншою великою рогатою худобою.

Кози дуже плідні і досягають статевого дозрівання дуже швидко, вже після 1 року життя. А їх організм дуже стійкий до різних захворювань і інфекцій.

Скористайтеся віртуальною дошкою zapp.ua

Розміщуючи оголошення куплю козу вкажіть всі характеристики товару: вік тварини, породу, ціну і т. д. При зустрічі з продавцем не забудьте уточнити бажані умови утримання, розпитайте про годування і догляд. Все необхідне для догляду знайдеться в разділі Зоотовари.

Якщо ви хочете продати кіз, подбайте про здоров'я та якості "живого товару" і детально поясніть покупцеві що потрібно для підтримання їх гарного самопочуття.

.

↓ Більше↑ Менше

Валюта

Сортування

Оголошення не знайдені

Останні додані оголошення